Авторські ножі львів’янина стали популярними в світі

Авторські ножі львів’янина стали популярними в світі

«KravaKnives» – самостійний бренд, створений львів’янином Олександром. Чоловік створює оригінальні ножі ручної роботи та дає їм тільки українські назва на кшталт «Кажан», «Поганка», «Крук» чи «Гадюка». Незвичні за дизайном і гарні за якістю ножі знаходять шанувальників навіть закордоном. Пан Олександр має власну майстерню, в якій розробляє ескізи, проектує та створює нові моделі ножів KravaKnives.

Хлопець почав захоплюватись ножами ще з малих років. Особливого натхнення додалось у період, коли він працював в мілітарі-магазині. В 2010 році майстер виготовив свій перший ніж.

Колись Олександр вирішив зробити свій ніж, прискіпливо ставлячись до колючих та ріжучих виробів світових виробників. Він прагнув зробити щось, що на його погляд не буде викликати в нього самого критики. Однак вже після першої спроби хлопець зрозумів: є над чим працювати и до чого прагнути.

Перший ніж був виготовлений з пили, з помилками, і зараз його власник сам бачить в ньому багато недоліків. Однак переробляти не хоче, адже розуміє, що це перша спроба:

«Ця шкарадність це і є фішка» – стверджує Олександр.

Щоб втілити власну мрію, Олександр попередньо деякий час працював в охороні золотодобувного кар’єру в Африці – там він підзаробив достатньо, щоб відкрити свою майстерню.

Ножі, виготовлені руками львів’янина, купують на всіх континентах, включаючи Антарктиду. Не обійшли вони стороною і війну. Ножи «Крук» замовляють «Азовці» – для них це були нагородні ножі для військових, які звільняли Маріуполь. Модель ножа має витравлений камуфляж М-90 та логотип «Азов».

Майстер пишається своєю працею, та окрім прибутку має на меті ще ж розвинути ножову культуру в нашій країні та стерти стереотипи, пов’язані із людиною з ножом у кишені. Пан Олександр прагне створити в Україні розуміння, що ніж вже не є аксесуаром бандита, ножі, які робляться тюремниками, не є крутими, а людина, яка займається виготовленням ножів, не є вбивцею. Люди мають розуміти, що ніж – це, в першу чергу, інструмент, такий же, як плоскогубці і молоток. І цей інструмент виконує свою функцію.

На сьогодні бренд KravaKnives включає в себе десяток моделей, призначених для туристичного та побутового використання. За українськими мірками вартість одного виробу досить велика, однак навіть попри це вже не одна сотня ножів була придбана. Замовляють ножі KravaKnives через акаунті в соцмережах, які Олександр сам веде та наповнює.

До теми

Авторські ножі львів’янина стали популярними в світі

logo