Депутат Кот продасть свою агрофірму власникові «Радехівського цукру»

Депутат Кот продасть свою агрофірму власникові «Радехівського цукру»

В. Матківський, що є власником підприємства «Радехівський цукор» і фірми на Кіпрі Agroma LTD, отримав дозвіл від Антимонопольного комітету України на придбання аграрної організації «Вінал Агро» на Львівщині.

Як пише Репортер.lviv.ua, у Єдиному держреєстрі осіб-підприємців зазначено, що засновником агрофірми «Вінал Агро», яка працює у м. Ходорів, виступає компанія на Кіпрі «Маррімор Холдінгз Лімітед». Установа має статутний капітал, що перевищиує 185 мільйонів гривен. Вона займається вирощуванням бобових та зернових культур, а також вирощування олійних культур для отримання насіння.

У Держреєстрі немає інформації про власника даної організації. Однак раніше у ЗМІ просочилась інформація, що вона все ж належить нардепу А. Коту, який представляє округ №126.

Агрофірма «Вінал Агро» проводила обробку у Львівській області приблизно шести тисяч гектар земель сільськогосподарського призначення. Із них велика частина належала Інституту сільськогосподарського регіону Карпат Нацакадемії аграрних наук. Головував у цій організації А. Кот з 2006 по 2012 рік.

Поки що детальної інформації про продажу фірми не надано.

Наразі майбутній власник агрокомпанії, В. Матківський, вже є власником таких організацій:

  1. Техноцентр-Радехів. Фірма продає автомобілі, прилади, обладнання для промисловості, повітряні й морські суда.
  2. «Львівське фондове агентство». Установка веде оптову торгівлю цукром, цукристими виробами, шоколадом.
  3. «Перспектива плюс». Фірма орієнтована на надання послуг в сфері повітряного транспорту.
  4. Видання Zbruč.

Також пан Матківський спонсорує Українську галицьку партію.

Зауважимо, що навколо фірми «Вінал Агро» не все так добре. Декілька років тому агрокомпанія була фігурантом у справі по незаконній обробці землі та підробці карної справи. Тоді їй був призначений штраф у розмірі 500 тисяч гривен за незаконную обробку золочівських земель – таке рішення виніс Жидачівський суд. Пізніше чоловік, що виступав позивачем, признався, що отримав 30 тисяч гривен за неправдиві свідчення: за цю винагороду він мав «вигородити» агрофірму «Вінал Агро», яка в той час засіяла більше 500 гектарів землі у Жидачівському районі – також незаконно.

До теми

Депутат Кот продасть свою агрофірму власникові «Радехівського цукру»

logo