Львів втратить майже 100 мільйонів гривен за рік через зміну реєстрації установ області

Львів втратить майже 100 мільйонів гривен за рік через зміну реєстрації установ області

У Міськраді Львова заговорили про те, що вважають процедуру перереєстрації КЗ обласного значення, розташованих у Львові, незаконною.

Представники Ратуші вбачають у змінах реєстрації підприємств та закладів комунального типу із міста в райони загрозу розбалансування місцевих бюджетів. Ця процедура приносить шкоду бюджету міста і його територіальній громаді. Департамент економічного розвитку Міської ради у Львові підрахував, що втрати можуть перевищити 100 мільйонів гривен за рік.

За підрахунками департаменту місто вже втратило більше 40 мільйонів гривен від установ та підприємств, що пройшли перереєстрацію в 2019 році. В 2020 розі можливі втрати ще 55 мільйонів гривен, якщо Львівська обласна рада буде продовжувати перереєстровувати платників податкових зборів із Львова. Таким чином міський бюджет буде мати втрати в розмірі 100 мільйонів гривень. Про це доповіла керівник департаменту, І. Кулинич.

Посадовець завірила, що в 2019 році до бюджету області надійшло більш як 1 мільярд гривен від ПДФО (податкові внески фізичних осіб) від зарплат у Львові. В той же час міський бюджет отримав 4,1 мільярди гривен ПДФО.

О. Ганущин, голова Львівської облради, стверджує, що політика перереєстрації буде продовжена і розширена і для сіл. Відтак планується перереєструвати музеї, медичні заклади та інші організації, які підпорядковуються обласній раді. При цьому вони згодились віддати 50% податків на розвиток організацій, що їх сплатили. При цьому не уточняється законність такої процедури.

Мерія Львова направила листи міністру фінансів О. Маркаровій із проханням втрутитись та вжити відповідні заходи, щоб податки львів’ян знову надходили до міського бюджету. Також Міська рада направила скаргу голові Державної податкової службі С. Верланову про протиправні дії облради.

До теми

Львів втратить майже 100 мільйонів гривен за рік через зміну реєстрації установ області

logo