Львівський Дідух – як ставили триметровий символ Різдва в 2020 році

Львівський Дідух – як ставили триметровий символ Різдва в 2020 році

Напередодні Різдва по старому звичаю у центрі Львова встановили символ свята – Дідух. Усі різдвяні свята він буде радувати містян на площі, а після Хрещення символ буде доставлений у музей.

У давнину Дідух робили щороку новий, з останнього стога сіна. Але львівський символ зберігають вже 10 років, виставляючи кожне Різдво і змінюючи лише прикраси. Цього року триметровий символ прикрасили різнокольоровими стрічками. У місті тривали гучні святкові гуляння, лунали пісні та колядки, були проголошені привітання від місцевої влади.

Встановлення різдвяного Дідуха починають з гучної коляди, наділяючи символ силою та призиваючи ним гарний урожай, багатство та благополуччя.

Львів’янка Т. Пилипець прокоментувала святкове встановлення:

«Дідух сплетений руками цілого села. До давньої традиції встановлення Дідуха ми додали свою. Вона виражена в тому, що ми зберігаємо його у славу міста, на підтвердження нашої єдності»

Туристи охоче розглядають символ, хоча про його прихований символізм знають не всі. При бажанні можна було придбати невеликого Дідуха в якості сувеніру або справжнього символа. Однак ті, хто дійсно вірить, не дуже поспішають купувати, адже за давньою традицією Дідуха слід спалити на Масляну, на Стрітення.

На ринках Львову можна придбати Дідуха на будь-який смак. Традиційно, у нього повинно бути 13 верхівок, які символізують Ісуса та 12 апостолів.

Майстер по виготовленню дідуха, С. Кромпець, говорить:

«Використовуємо житню солому, парену та глажену. Тут є й проста пшениця, колосиста пшениця, овес та льон»

На площі триметровий Дідух буде стояти від Святвечора до Хрещення.

До теми

Львівський Дідух – як ставили триметровий символ Різдва в 2020 році

logo