Навчальна виборча дільниця – інновацію відкрили у державному університеті внутрішніх справ у Львові

Навчальна виборча дільниця – інновацію відкрили у державному університеті внутрішніх справ у Львові

«Модельна виборча дільниця» – саме так називається ново навчально-практична аудиторія, відкрита 28 січня в стінах держуніверситету у Львові. Вона призначена для того, щоб правоохоронці, члени виборчих комісій, курсанти та студенті могли відпрацювати навички, направлені на врегулювання проблемних моментів, а також реагування на виявлені порушення згідно виборчому законодавству.

За інформацією Репортера у Львові, презентація аудиторії була оголошена прес-службою ГУ НП на Львівщині. У ході відкриття модельної дільниці брали участь замісниця Міністра ВСУ Т. Ковальчук, тимчасового в.о. замісника керівника Головного департаменту Нацполіції на Львівщині Д. Міхалець, ректор Львівського держуніверситету внутрішніх справ Р. Благута, замісниця Посла Великобританії Х. Фейзі, міжнародний радний IFEC Г. Йепсен, а також керівник управління Громадянської мережі «ОПОРА» О. Айвазовська.

Т. Ковальчук розповіла про те, що для працівників Міністерства ВСУ 2019 рік був досить складним, оскільки було багато виборчих процесів. Вона запевнила, що поліція забезпечила в повній мірі громадський порядок, а також виконання виборчого закону. Українці мали змогу скористатись своїм виборчим правом абсолютно прозоро і без обмежень, так, як це і має бути у країні з демократичним укладом.

Пані Ковальчук зазначила, що основною задачею правоохоронних органів у ході виборів є ефективна протидія будь-яким порушення закону про вибори. Для цього необхідна спеціальна підготовка – пройти її відтепер можуть всі відповідальні за порядок на виборчих дільницях завдяки партнерам університету.

Над організацією проекту працювали представники ГМ «Опора» і IFES. Це дозволило розшири можливості при облаштуванні спеціальної аудиторії.

Р. Благута, ректор ЛДУВС, говорить, що дана модель виборчої дільниці призначена для навчання та практики в комплексі. Знаходячись тут, можна майже як в реальних умовах та з наявністю попереднього досвіду створити модель та пропрацювати різні ситуації і шляхи реагування для попередження, встановлення, зупинення та розслідування різних порушень в ході виборчого голосування. Аудиторія також допомагає проводити навчальні заняття для курсантів і членів виборчих комісій.

Пан Міхалець також прокоментував відкриття моделі дільниці. Він подякував партнерам, які фінансово та організаційно долучились до проекту та допомогли його реалізувати. На його думку, наявність такої практичної аудиторії дуже корисна для правоохоронців. Забезпечення громадського та публічного порядку, а також відповідальність за дотримання закону про вибори в нашій країні є досить складним завданням, яке вимагає від поліції серйозних навичок і знань.

До теми

Навчальна виборча дільниця – інновацію відкрили у державному університеті внутрішніх справ у Львові

logo