Панди замість знесеного МАФ

Панди замість знесеного МАФ

Торговий павільйон біля Львівського залізничного вокзалу на площі Двірцевій демонтували 26 січня у вівторок. Про це Репортер Львів дізнався зі сторінки мера А. Садового у Facebook.

Як видно з його допису ця неестетична споруда є одночасно і незаконною. Проте її власники намагаються будь-яким чином протидіяти знесенню МАФ. Задля цього вони організували пікет львів’ян з інвалідністю. На думку мера це маніпуляція людською довірою та доброзичливістю. Хоча ще з грудня минулого року діє рішення міськради про регулювання роботи таких закладів та можливість їх знесення, якщо вони порушують архітектурний стиль вулиць міста та не відповідають чинному законодавству.

До речі, договір земельної оренди торговим павільйоном на Двірцевій був укладений ще в 2009 році між Львівською міською радою та ТОВ Фірма Турист. Його термін дії сплив у березні 2012 р. Впродовж цього часу орендарі без узгодження самочинно встановили на ділянці свою МАФ. А після закінчення дії договору оренди власники споруди відмовилися її демонтувати.

У 2014 році Львівським апеляційним господарчим судом було прийнято рішення на користь ЛМР і визнана правомірність демонтажу незаконної малої архітектурної форми. Це рішення було підтверджено Вищим господарським судом України.

Власники ТОВ Фірма Турист Мацнєва М. та Мацнєв А. проживають у США, а саме підприємство зареєстровано у 1993 р. в місті Мостиська на Львівщині.

Зараз справа знаходиться на розгляді у Верховному суді. Договір куплі-продажу скасовано судами першої і другої інстанції. Оскільки жодного  дозволу на зведення будівлі не було, рішення суду про знесення тимчасової будівлі повинно бути виконано.

Проте власники звинувачують місто у рейдерстві і намагаються залучити до протестів інвалідів та представників Нацкорпусу. Співвласниця МАФ Інга Дунаєва запевняє, що у неї є рішення Верховного суду про заборону будь-яких дій.

На тлі 5-річної судової тяганини судовим виконавцям за допомогою правоохоронців нарешті вдалося потрапити всередину будівлі через незаблоковане вікно та домогтися від власників добровільної згоди на виніс майна.

Панди замість знесеного МАФ - Фото Панди замість знесеного МАФ - Фото

На місці знесеної споруди встановили три різнокольорові панди з гіпсу, які були розмальовані до святкування у місті Лева китайського Нового року. За задумом авторів ідеї панди повинні зайняти свої місця у найбільш привабливих туристичних зонах.

Панди замість знесеного МАФ - Фото Панди замість знесеного МАФ - Фото Панди замість знесеного МАФ - Фото

До теми

Панди замість знесеного МАФ

logo