У Львові пройшла святкова трапеза для бідних

У Львові пройшла святкова трапеза для бідних

Храм Покрови Пресвятої Богородиці прийняв у себе бідних та самотніх людей на святковий обід з приводу Різдва.

Повідомила про подію Духовна велич Львову і ЛМР.

Кожного року для сотні містян  спільнота Св. Егідія створює можливість гідно відсвяткувати Різдво та отримати радість від коляди.

Голова міста, А. Садовий, перед початком різдвяного обіду побажав містянам бути разом, а також, щоб різдвяний стіл додав добра, затишку й радості. Також він зазначив, що в час Різдва всі повинні бути у родині. Якщо ж хтось живе один з якоїсь причини, варто запросити його у гості за святковий стіл. Мер Львову назвав доброю традицією такі різдвяні трапези для тих, хто потребує допомоги.

Кожного 7 січня за підтримки Спільноти Святого Егідія та «Оселі» вже багато років люди зустрічаються, знайомляться, спілкуються та почувають себе немов у родині, виходячи з хорошим настроєм.

Владика Венедикт приєднався до промови, побажавши наприкінці благословення Божого:

«Для мене це можливість побути разом. Тут і гості, і волонтери. Вкрай важливо залишатися і бути разом»

За вже налагодженою традицією Спільнота прийняла в себе всіх самотніх та сумних, подарувавши тепло та любов. Столи накрили у храмі перед літургійним вівтарем. Представники спільноти говорять, що це особлива філософія дійства, оскільки сам Христос з’явився на світ як дитина без пристанища, а значить бідні і знедолені знаходяться вглибині Різдва та Церкви.

Таке свято у храмі Львову влаштовують все 14 років. Спільнота підготовує столи із традиційними стравами галичан, а опісля обіду проводить для гостей коляду та вручення дарунків. Кожному потребуючому передали зимовий одяг, солодкі гостинці та фрукти.

Святкові трапези до Різдва для бідних створюють більш ніж у 80 країнах по всьому світу у містах, де є спільнота Св. Егідія. В нашій країні спеціальні різдвяні обіди для бідних проводять не тільки у Львові, а ще й у Києві, Івано-Франківську. Завдяки цьому 1000 українців у день Різдва відчуваються себе хоч трохи щасливішими.

До теми

У Львові пройшла святкова трапеза для бідних

logo